محصولات

ترکیبات قهوه چیست ؟ و قهوه چه تاثیری بر بدن دارد ؟

مواد و ترکیبات درون قهوه و تاثیرات آن بر بدن چیست ؟!

شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که قهوه (به انگلیسی Caffee) را جزو نوشیدنی های دائمی و روزانه خود قرار داداه اید . به طوری که نوعی اعتیاد لذت بخش به آن پیدا کرده اید . و اگر قهوه را همراه خود نداشته باشید به طور کلی روزتان شب نمی شود ! البته فقط شما نیستید که این به شکل عجیبی این نوشیدنی را دوست دارید . افراد بیشماری مثل شما در سراسر دنیا به خصوص اروپا و کشور های غربی وجود دارند که علاقه ای شدید به خوردن و نوشیدن قهوه دارند . اما به راستی ترکیبات قهوه چیست ؟ و قهوه از چه مواد و ترکیباتی ساخته شده است ؟!

 

مواد و ترکیبات قهوه

ترکیبات قهوه و مواد سازنده آن و تاثیرات آن بر بدن موضوعیست که امروز در سایت “نسکافه آنلاین” میخواهیم به آن بپردازیم .

به گفته جیمز دوک (james duke) قهوه ، این نوشیدنی خوش طعم ،  از یازده نوع مواد گوناگون و مختلف بدست آمده است .

 

کافئین موجود در قهوه

کافئین (Caffeine) ، نوعی ماده شیمیایی است که در برخی از گیاهان مانند قوه ، چای و کاکائو وجود دارد . این سم گیاهی با مختل کردن رشته های غصبی آدنوزین ، باعث از بین رفتن حس خواب آلودگی در افرادی میشود که قهوه می نوشند .

 

ترکیبات موجود در قهوه

اتیل فنول

اتیل فنول که فرمول مولکولی آن C۸H۱۰O می باشد ، ماده ای است که در ترکیبات قهوه وجود دارد و ایجاد کننده عطر و بوی خوش آیند در قهوه است . به لطف اتیل فنول ، این نوشیدنی ها عطری فوق العاده پیدا میکنند .

اسید کوینیک در ترکیبات قهوه

علت وجود طعم تلخی در قهوه ، حضور ماده ای شیمیایی به نام اسید کوئینیک است . اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که با نوشیدن قهوه دچار رفلاکس معده می شوید ، باید بدانید که اسید کوئینیک  ، مسبب آن است .

مواد سازنده قهوه

3،5 اسید دیکافئویوکلینیک

سرحالی ، نشاط و تمرکزی که از نوشیدن قهوه به دست می آورید را مدیون وجود ماده ای به نام اسید دیکافولوئیک در ترکیبات قهوه هستید .

دی متیل دی سولفید 

دی‌متیل دی‌سولفید (Dimethyl disulfide) ، نوعی ماده شیمیایی زرد رنگی است که در دانه های قهوه وجود دارد . بو خوشایندی که پس از رست کردن قهوه احساس می کنید ، به دلیل وجود دی متیل دی سولفید در دانه های قهوه است .

 

استیل متیل کربینول

این ماده زرد رنگ روغنی ، پس از دم کردن و درست کردن قهوه ، طعمی مایل به شیرینی به نوشیدنی شما می دهد .

نیاسین

نیاسین که نام دیگر آن ویتامین ب 3 است ، که از ویتامین های بسیار ضروری است که در دانه های قهوه وجود دارد . هنگامی که قهوه شما با آب جوش ترکیب می شود ، نیاسین در ترکیبات قهوه آزاد شده و از بیماری هایی مانند پلاگر در سنین بالا جلوگیری خواهد کرد .

مواد سازنده قهوه

تئوفیلین

تئوفیلین  (Theophylline) ، همانند نیکوتین و کافئین ، ماده ای آرامش بخش ، نشاط آور و تکسین دهنده درد است . وجود این ماده در ترکیبات و مواد سازنده دانه های قهوه ، باعث ایجاد حس ریلکسی و آرامش در شما خواهد شد . البته لازم به ذکر است که این ماده اعتیاد آور است و یکی از دلایل آن که شما پس از مصرف قهوه به مدت طولانی ، به آن وابسته می شوید ، وجود تئوفیلین در آن است .

جمع بندی

همانطور که در این مقاله برسی کردیم ، ماده های گوناگونی در دانه های قهوه وجود دارند که هرکدام بخشی از این طعم خوب ، عطر خوشایند و آرامش دلپذیر را به ارمغان می آورند . شما میتوانید با مراجعه به بخش تماس با ما ، قهوه های خود را به صورت عمده و زیر قیمت بازار خریداری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *