بلاگ

تفاوت میان قهوه ساز و اسپرسو ساز

blank

از جمله سوالات متداولی که از ما می شود ، تفاوت میان قهوه ساز و اسپرسو ساز است . برای عده بسیاری از مردم همیشه این سوال بوده است که آیا میتوان از قهوه ساز عادی برای تهیه اسپرسو استفاده کرد یا خیر ؟ با نسکافه آنلاین همراه باشید تا پاسخ این سوال شما را به طور کامل و مفصل بیان کنیم .

اگر بخواهیم پاسخ سوال را در همین ابتدا خیلی خلاصه و مفید بیان کنیم باید بگوییم “بله فرق دارند ! از قهوه ساز عادی نمیتوان برای تهیه اسپرسو استفاده کرد.” چرا که اسپرسو ساز ها با روشی متفاوت و کاملا ویژه قهوه شما را دم میکنند .

الگوی عملکرد اسپرسو ساز با قهوه ساز

برای آنکه اسپرسو بدست آید ، باید آب جوش با فشاری بسیار زیاد از میان پودر قهوه عبور کند . این عملکرد با توجه نوع دستگاهی که شما خریداری می کنید می تواند متفاوت باشد . برای مثال در اسپرسو ساز های دستی ، شما باید با فشار دست میزان فشار لازم را تامین کنید . این درحالیست که برای اسپرسو ساز های برقی اینطور نیست .

دیگر تفاوت های اسپرسو ساز و قهوه ساز

    • پیچیدگی کار با دستگاه اسپرسوساز از دیگر تفاوت های آن با دستگاه قهوه ساز است.
    • سرعت دم آوری قهوه در اسپرسو ساز بیشتر از قهوه ساز است.
    • قهوه های مصرفی در دستگاه اسپرسوساز باید دانه های ریزتری نسبت به قهوه مصرفی در قهوه ساز داشته باشند.

 

  • قهوه سازها بین ۹۵ تا ۱۶۵ میلی گرم کافئین در هر فنجان ۲۲۵ میلی لیتری تولید می کنند. قهوه را می توان با انتخاب دانه های برشته تر و افزایش زمان دم آوری، قوی تر کرد. در حالیکه دستگاه های اسپرسوساز بین ۳۷۵ تا ۵۲۰ میلی گرم کافئین در هر ۲۲۵ میلی لیتر تولید می کنند.
  • کپسول های نسپرسو پاسخگوی همه سلیقه ها هستند. کپسول های اصلی بین ۵۰ تا ۱۲۰ میلی گرم، کپسول های ورتو بین ۷۰ تا ۱۵۰ میلی گرم کافئین برای اسپرسو در هر فنجان برای قهوه های ماگ و آلتو متغیر خواهد بود.

اسپرسو ساز های معروف بازار کدامند ؟!

حال که تفاوت این دو مورد را با یکدیگر فهمیدید ، میخواهیم چند نمونه از اسپرسو ساز های محبوب را به شما معرفی کنیم . در آینده ای نچندان دور ، میتوانید انواع مختلفی از اسپرسو ساز ها را در فروشگاه نسکافه آنلاین مشاهده و خریداری کنید .

۱. اسپرسوساز بارنی مدل CRM3005M

در کاربردی بودن این دستگاه اسپرسوساز که در گروه صنعتی قرار می گیرد، همین بس که می تواند قهوه اسپرسو، لاته، کف شیر، موکا و کاپوچینو را فراهم سازد. جنس بدنه آن از استیل ضد زنگ است. از مخزن ۱.۷ لیتری، قابلیت تنظیم بخار و ارتفاع خروجی برخوردار است.

۲. اسپرسوساز جی پاس مدل GCM41507

این دستگاه از جمله اسپرسوساز های خانگی پر توان و کاربردی است که علاوه بر خانه می توان در کافه نیز از قابلیت های آن بهره برد. چرخش ۳۶۰ درجه نازل بخار این دستگاه باعث شده که امکان تهیه انواع مختلف قهوه توسط آن مهیا باشد.

۳. اسپرسوساز مباشی مدل ME-ECM2010

دارای سیستم کاپوچینوساز نیز می باشد. توان ۱۱۰۰ وات و قدرت ۲۰ بار امکان تهیه انواع قهوه با کیفیت را فراهم کرده است. نازل بخار ۳۶۰ درجه، سینی چکه ای جدا شونده، مخزن ۱.۲۵ لیتری و وزن ۴.۵ کیلوگرمی باعث شده که این محصول از خاص ترین دستگاه های اسپرسوساز باشد.

به این مطلب امتیاز دهید