محصولات

پاک کردن لک قهوه و چای در 5 دقیقه

بهترین روش پاک کردن قهوه و چای

قطعا برای شما هم پیش آمده که هنگام نوشیدن چای و قهوه ، اشتباهی کوچک باعث ایجاد لکه بسیار بزرگ قهوه روی لباس ، کت و یا شلوار شما شود . در این هنگام چه خواهید کرد ؟. چه روشی را برای از بین بردن لک چای ، قهوه و یا نکسافه از روی لباس خود انتخاب خواهید کرد ؟ . امروز در نسکافه آنلاین میخواهیم بهترین راه کار ها را برای از بین بردن این لک ها از روی لباس ، پیراهن و یا کت شلوار به شما دوستاران آموزش دهیم .

همچنین اگر علاقه مند به نوشیدن شکلات داغ هستید می توانید به صورت عمده و فله ای آن را از از طریق صفحه خرید عمده هات چاکلت تهیه کنید .

نحوه از بین بردن لکه قهوه و نسکافه

اولین کاری که شما باید در این هنگام انجام دهید ، این است که با یک پارچه خیس شده با آب داغ ، روی لکه چندین بار بکشید . دقت کنید که به هیچ عنوان از صابون و مواد شوینده استفاده نکنید . چرا که این کار نه تنها آن را پاک نمی کند ، بلکه باعث ثابت شدن رنگ چای و نسکافه بر روی لباس شما خواهد شد .

سرعت عمل شما در از اولین لحظه ریختن قهوه بر روی لباس بسیار مهم است . اگر به سرعت آن را با دستمال و آب داغ پاک کنید . لکه گیری در مراحل بعدی بسیار آسان تر خواهد شد .

نکته مهم دیگر آن است که قبل از ادامه لکه گیری ، به نوشته های روی برچسب لباس دقت کنید . چنانچه علامتی مبنی بر “خشک شویی” را مشاهده می کنید . آن را تحویل یک خشک شویی دهید تا به بهترین نحو ممکن لکه را از روی البسه شما بر دارد .

 

پاک کردن لکه قهوه و چای

  • از بین بردن لک با نمک

اگر در همان لحضات اولیه ، قادر به شست و شوی لباس خود نیستید ، مقداری نمک را در محل مورد نظر ریخته و صبر کنید تا دانه های نمک لکه ها را به خود جذب کنند . سپس با یک دستمال دانه های نمک را از پیرهن خود بردارید . تا در فرصت مناسب لباس کثیف شده ی خود با قهوه را بشویید .

  • شست و شو با آب سرد

روش دیگر شست و شوی لباس های کثیف شده با قهوه ، استفاده از آب سرد است . در این روش شما باید لباس خود را به سمت پشت لکه برگردانید . و آن را به مدت 2 الی 3  دقیقه زیر آب سرد بشویید . نتیجه این کار از بین رفتن بسیاری از لکه های قهوه ای است .

 

شستن لک قهوه و نسکافه

 

  • استفاده از گلیسیرین

راه حل دیگر ، استفاده از گلیسیرین است . در این راه ، شما ابتدا لکه را با آب گرم می شویید . سپس اسفنج را بر روی آن می کشید . بعد از آن گلیسیرین را حدود نیم ساعت بر روی محل کثیفی لباس قرار داده و در پایان با آب گرم و صابون اقدام به شست و شوی لباس خود کنید .

  • لکه گیری با آب سرد و سفید کننده

در این روش پاک کردن لکه های قهوه ، چای و نسکافه از روی لباس ، شما باید لباس خود را حدود نیم ساعت در محلول آب سرد قرار دهید . سپس اقدام به شست و شو با مواد شوینده کنید . چنانچه لکه ایجاد شده در اثر ریختن کاپوچینو بسیار زیاد و بزرگ است ، باید آن را یک شب تا صبح به مدت حداقل 6 الی 8 ساعت در محلول آب سرد و مواد سفید کننده قرار دهید . پس از آن ، لباس و یا شلوار خود را با استفاده از آب گرم و مواد شوینده شست و شو دهید .

پاک کردن لکه های قهوه و کاپوچینو از روی لباس

 

  • پاک کردن با اسفنج

همچنین شما میتوانید لباس آغشته به قوه خود را در آب گرم قرار دهید تا به خوبی خیس شود . سپس با استفاده از اسفنج آنقدر بر روی لک بکشید تا به خوبی محو شود و از بین برود . توجه داشته باشید که هنگام کشیدن اسفنج بر روی لک کافی میکس و نسکافه ، به بافت البسه خود آسیبی نرسانید !

  • استفاده از محلول آب و شکر

در این نوع از لکه زدایی شما باید یک محلول بسیار غلیظ از شکر و آب تهیه کنید . و لباس خود را در آن به مدت 2 ساعت قرار دهید . پس از آن لباس خود را شست و شو دهید . محلول آب و شکر یکی از بهترین محلول های از بین برنده ی لک های کاپوچینو بر روی لباس است .

پاک کردن لک های نسکافه و هات چاکلت

  • لکه زدایی با سرکه و آبلیمو

راه حل دیگری که توسط نسکافه آنلاین به شما پیشنهاد می شود . استفاده از خمیر سرکه و آبلیمو به همراه تاید است . پس از آنکه تمامی راه حل های بالا را امتحان کردید و اثر قهوه ، کاپوچینو و نسکافه از روی شلوار و یا لباس شما پاک نشد . باید مقداری پودر ماشین لباس شویی را به سرکه و آبلیمو مخلوط کنید . تا ماده ای خمیری شکل ایجاد شود . این ماده را بر روی قسمت پشت لباس و در یک قسمت بسیار بسیار کوچک امتحان کنید . در صورتی که رنگ و بافت البسه شما از بین نرفت . میتوانید آن را بر روی لک نسکافه قرار دهید . پس از گذشت 1 ساعت ، شروع به شستن لباس کثیف خود کنید  .

 

خلاصه مطلب

همانطور که در این مطلب از سری مقاله های بلاگ نسکافه آنلاین مشاهده کردید ، روش های بسیاری وجود دارد که به وسیله آن میتوانید اثر قهوه فوری و هات چاکلت را از روی پیرهن و شلوار از بین برد . چنانچه شما نیز در این زمینه تجربه دارید . با ما به اشتراک بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *